Przez ostatnie dni nic nie pisałem, bo boję się wypić za dużo kofeiny ;’). Starałem się ogarnąć jak zrobić lepsze espresso w nowym nabytu – flair 58+2, i teraz jestem już zadowolony z rezultatów. Wcześniejsze próby nie zasługiwały na wpis, ale ta jest już lepsza, więc można ją dodać do archiwum.
Parametry
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Ziarno | Runty Roaster - Choco Blend |
| Metoda | Flair 58 |
| Kawa | 18,0 g |
| Czas | preinfuzja + 34 s |
| Uzysk | 45 g |
Notatki
Parzenie
32 kliknięcie w KINGrinder K7, flair rozgrzany do 2 z trzech mocy grzania. Po preinfuzji starałem się chwilę utrzymywać ciśnienie ~7 bar, po czym stopniowo je zmnniejszałem i na około 3 barach skończyłem ekstrakcję.