Przez ostatnie dni nic nie pisałem, bo boję się wypić za dużo kofeiny ;’). Starałem się ogarnąć jak zrobić lepsze espresso w nowym nabytu – flair 58+2, i teraz jestem już zadowolony z rezultatów. Wcześniejsze próby nie zasługiwały na wpis, ale ta jest już lepsza, więc można ją dodać do archiwum.

Parametry

ParametrWartość
ZiarnoRunty Roaster - Choco Blend
MetodaFlair 58
Kawa18,0 g
Czaspreinfuzja + 34 s
Uzysk45 g

Notatki

Parzenie

32 kliknięcie w KINGrinder K7, flair rozgrzany do 2 z trzech mocy grzania. Po preinfuzji starałem się chwilę utrzymywać ciśnienie ~7 bar, po czym stopniowo je zmnniejszałem i na około 3 barach skończyłem ekstrakcję.

Stosunek kawa/woda to 1:2,5.

Smak

Smakuje podobnie do tego, co sobie wyobrażałem patrząc na opis – klasyczne espresso we włoskim stylu, ale mniej włoskie palenie. Kawa mocno deserowa, ale mam z nią jeszcze pole do poprawy: są w niej ślady kwasu, więc je postaram się wyeliminować w kolejnych próbach.